تبلیغات
انجمن مهندسین مکانیک خودرو تکاب - 17 پژو تعمیری دیگر در نوبت سرقت!
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
میخواهید عکس آموزش تعمیرات خودرو براتون بزارم


آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

شنبه 6 بهمن 1386
17 پژو تعمیری دیگر در نوبت سرقت!
«حمیدرضا» درباره انگیزه سرقت، گفت: به خاطر شرایط اقتصادی و فرهنگی تنها توانستم تا كلاس پنجم ابتدایی درس بخوانم، 17 سال سابقه كار در زمینه صافكاری و نقاشی دارم، اما از اواخر سال 85، به دلیل اعتیاد و طمع سرقت خودروها را آغاز كردم و بیشتر خودروهای سرقتی را نزدیك به قیمت واقعی آنها می‌فروختم.

در یك پرونده كم سابقه، صافكار خلافكار با شناسایی خودروهای در حال تعمیر نقشه سرقت آنها را با ربودن سوئیچ خودرو طراحی می‌كرد.

به گزارش کارنا، سرهنگ فریدون خالقی‌فرد، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تهران درباره جزئیات این پرونده، گفت: از حدود سه ماه پیش، ماموران پلیس آگاهی از فعالیت مجرمانه مرد جوانی در زمینه سرقت خودروهای پژو باخبر شدند و از همان زمان نیز اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با سرقت آغاز شد، به طوری كه ماموران در جریان تحقیقات از اعلام چندین شكایت دیگر با موضوع سرقت خودرو اطلاع یافتند.

در بررسی از پرونده‌های تشكیل شده مشخص شد كه شیوه سرقت، یكسان بوده است، از این رو كارآگاهان احتمال دادند تمامی این سرقتها از سوی یك متهم كه همان شخص تحت تعقیب پلیس است، رخ می‌دهد.

در ادامه بررسی‌ها، ماموران توانستند متهم این پرونده را در حالی كه در خودرو مسروقه دوو در خیابان آزادی تردد می‌كرد، شناسایی و دستگیر كنند.

«حمیدرضا» 32 ساله زمانی كه مقابل كارآگاهان پلیس تهران قرار گرفت، به سرقت خودروها اعتراف كرد و مدعی شد: چون صافكارم، با تعمیرگاه‌های خودرو رابطه داشته و دوستان زیادی در آن اماكن دارم و از چندین ماه پیش، نقشه سرقت خودروها به ویژه خودروهای پژو را با سوء استفاده از رابطه آشنایی با صاحبان تعمیرگاه‌ها طراحی كردم.

وی در خصوص شیوه سرقت اضافه كرد: ابتدا به سراغ دوستانم در تعمیرگاه‌ها رفته و با شناسایی خودروهای در حال تعمیر كه چند ساعتی به پایان كار آنها باقی مانده بود، به بهانه‌ای، سوئیچ خودرو را برداشته و به سرعت نمونه‌ای از آن تهیه می‌كردم و سپس با كمین در بیرون از محوطه تعمیرگاه، راننده خودرو را شناسایی و او را تا محل سكونتش تعقیب می‌كردم و به این ترتیب در فرصتی مناسب به سراغ خودرو رفته و با در اختیارداشتن كلید آن، اقدام به سرقت می‌كردم.

«حمیدرضا» اضافه كرد: با سرقت این خودروها به روش سند نمره‌كردن و خرید خودروهای اسقاطی، آنها را به قیمت مناسبی می‌فروختم.

بنابر اعترافات این متهم، وی تاكنون 18 دستگاه خودرو پژو را به همین شیوه به سرقت برده است.

در بازرسی از منزل این متهم نزدیك به 17 پلاك خودرو و سوئیچ كشف شد كه متهم در این باره اظهار كرد: این سوئیچ‌ها كه هر یك باركد مشخصات مربوط به خودرو مسروقه را داشتند، در نوبت سرقت بودند.

این در حالی بود كه در ادامه تحقیقات پلیس آگاهی، 12 دستگاه خودرو مسروقه كشف شد.

«حمیدرضا» درباره انگیزه سرقت، گفت: به خاطر شرایط اقتصادی و فرهنگی تنها توانستم تا كلاس پنجم ابتدایی درس بخوانم، 17 سال سابقه كار در زمینه صافكاری و نقاشی دارم، اما از اواخر سال 85، به دلیل اعتیاد و طمع سرقت خودروها را آغاز كردم و بیشتر خودروهای سرقتی را نزدیك به قیمت واقعی آنها می‌فروختم.

سرهنگ خالقی‌فرد با بیان این كه پرونده هم اكنون در اختیار بازپرس شعبه 6 دادسرای جنایی تهران قرار دارد، به صاحبان تعمیرگاه‌ها و شهروندان هشدار داد: افراد برای تعمیر خودروهای خود حتما به تعمیرگاه‌های مطمئن و قابل اعتماد مراجعه كنند و از سوی دیگر تعمیرگاه‌ها نیز بدانند برای نگهداری اموال مردم باید نهایت دقت داشته و مكان مشخصی برای قرار دادن سوئیچ خودروها در نظر بگیرند.

وی اضافه كرد: در صورت مفقود شدن سوئیچ خودروهای تعمیری، موضوع را به سرعت به اطلاع پلیس و همچنین مالك خودرو برسانند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تهران با اشاره به تاكید پلیس در خصوص بازسازی نكردن خودروهای اسقاطی بالای 60 درصد، خاطرنشان كرد: برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد خلافكار و ناایمنی این خودروها، پلیس آگاهی دستور داده تا امكان بازسازی خودروهای اسقاطی بالای 60 درصد فراهم نشود.

نوشته شده توسط فریدون ساعت 07:01 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار خودروایران ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari