تبلیغات
انجمن مهندسین مکانیک خودرو تکاب - 2میلیون و580 هزار خودرو نامریی در پایتخت
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
میخواهید عکس آموزش تعمیرات خودرو براتون بزارم


آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

شنبه 6 بهمن 1386
2میلیون و580 هزار خودرو نامریی در پایتخت
رییس شورای سیاستگذاری هوای پاك شهرداری تهران با اشاره به این كه آلودگی خودروی پیكان كاربراتوری 260 برابر خودروی پژو 206 است، افزود: هر موتوسیكلت 8 برابر یك خودروی معمولی استاندارد تولید داخل، آلودگی منتشر می‌كند.

رییس شورای سیاستگذاری هوای پاك شهرداری تهران از وجود 2میلیون و 580هزار خودرو نامریی در پایتخت خبر داد و گفت: هم‌اكنون آلایندگی 7میلیون و 880هزار خودرو وارد تهران می‌شود.

وحید نوروزی در جلسه بررسی پرونده آلودگی هوای تهران با اشاره به این كه عمر مبدل‌های كاتالیستی 80هزار كیلومتر یعنی حدود 3 سال است افزود: در حقیقت حدود 600هزار خودرویی كه عمر مبدل كاتالیست آنها تمام شده حداقل به اندازه 2میلیون و 580هزار دستگاه خودروی معمولی استاندارد تولید داخل آلودگی تولید می‌كنند این در حالی است كه نه قانونگذار و نه ناظر قانون و نه برنامه جامع كاهش آلودگی هوای تهران در این خصوص فكری كرده‌اند.

وی در خصوص چالش‌های پیش رو برای نیل به هوای پاك با تاكید بر لزوم توجه به اختصاص بودجه‌های قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی به شهرداری تهران گفت: اجرا نشدن نص‌صریح قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی شامل بند

«ز» ماده 104 قانون برنامه سوم و ماده 62 قانون برنامه چهارم، تعدد قوانین، مصوبات، آیین‌نامه‌ها و در برخی موارد بلندپروازانه بودن برخی از آنها، تناقض میان متولی نظارت بر روند اجرای پروژه‌های كاهش آلودگی هوا بین كمیته اجرایی كاهش آلودگی هوای تهران و ستاد تبصره 13 در 2 سال اخیر، عدم مشاهده عزم ملی برای كاهش آلودگی هوای تهران، ناكافی بودن و نامطلوب بودن زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی، مصرف بیش از حد سوخت توسط خودروهای عمدتا پرمصرف تولید داخل و كیفیت نامناسب برخی از فرآورده‌های نفتی، فراموشی موتوسیكلت‌ها به‌رغم نقش 21درصدی آنها در ایجاد آلودگی هوای تهران، معاینه فنی خودروهای در حال تردد، وضعیت مبهم CNG، كند بودن روند خروج خودروهای فرسوده و در مقابل سرعت ورود خودروهای نو و یكی بودن مجری و ناظر در بحث كنترل استاندارد خروجی خودروهای نو، بخشی از این چالش‌ها است.

رییس شورای سیاستگذاری هوای پاك شهرداری تهران با اشاره به اظهارات مدیركل محیط‌زیست استان تهران در آخرین جلسه كمیته اجرایی كاهش آلودگی هوای پایتخت گفت: اعلام پذیرش تبدیل كمیته اجرایی كاهش آلودگی هوای تهران به كمیته نظارتی كاهش آلودگی هوای تهران جای بسیار تاسف دارد.

نوروزی با اشاره به این كه 88درصد آلودگی هوای تهران ناشی از منابع متحرك است، افزود: 70درصد آلودگی منابع متحرك مربوط به خودروهای سواری و وانت است و پس از آن موتوسیكلت‌ها با 21درصد بیشترین سهم را در آلودگی پایتخت دارند.

وی به خسارات آلودگی هوای تهران بر اساس اعلام بانك جهانی اشاره كرد و گفت: در حالی كه خسارات آلودگی هوا در سال 83 بیش از 5/7میلیارد دلار بوده است، این رقم در سال 98 به حدود 19میلیارد دلار می‌رسد.

رییس شورای سیاستگذاری هوای پاك شهرداری تهران با اشاره به این كه آلودگی خودروی پیكان كاربراتوری 260 برابر خودروی پژو 206 است، افزود: هر موتوسیكلت 8 برابر یك خودروی معمولی استاندارد تولید داخل، آلودگی منتشر می‌كند.

وی با بیان اینكه بر اساس استاندارد سازمان بهداشت جهانی تنها یك روز در سال مجاز است آلودگی هوا از حد مجاز خارج شود، افزود: این در حالی است كه در سال 1384 در تهران 82 روز آلودگی هوا بالاتر از حد استاندارد، در سال 1385 در تهران 75 روز آلودگی هوا بالاتر از حد استاندارد و در سال 1386 نیز در تهران 7 روز آلودگی هوا بالاتر از حد استاندارد بوده است این در حالی است كه بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه، دولت مكلف بود تا پایان این برنامه آلودگی هوا را در تهران تا پایان برنامه به حد استانداردهای جهانی یعنی یك روز در سال برساند.

نوروزی در عین حال یادآور شد: متروی فعلی تهران مانع از تولید روزانه 2/188تن مواد آلاینده می‌شود. وی گفت: بر اساس آمارهای موجود در سال 1386 روزانه 15میلیون سفر انجام و 19میلیون جابه‌جایی در روز در تهران انجام می‌شود.
نوشته شده توسط فریدون ساعت 07:01 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار خودروایران ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari