تبلیغات
انجمن مهندسین مکانیک خودرو تکاب - تاکسی های دوگانه سوز مشکل تامین سوخت ندارند
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
میخواهید عکس آموزش تعمیرات خودرو براتون بزارم


آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

شنبه 6 بهمن 1386
تاکسی های دوگانه سوز مشکل تامین سوخت ندارند
ریزش برف و برودت هوا در دو سه هفته گذشته، موجب قطع و یا افت فشار گاز در بسیاری شهرهای کشور شد که این مسئله مشکلاتی را برای تاکسی های دو گانه سوز که سوخت آن ها گاز سی ان جی بود به وجود آورد.

این مشكل بهانه ای شد تا برخی رانندگان تاکسی خدمات رسانی به شهروندان به ویژه تهرانی ها را کاهش دهند؛ برای بررسی و پیگیری درستی این موضوع به سطح شهر سری زدیم و مسئله را با جایگاه داران، رانندگان و مسافران تاکسی در میان گذاشتیم.

ابتدا به جایگاه سوخت واقع در ضلع جنوب شرقی پایانه بیهقی رفتیم یکی از مسئولان این جایگاه دراین باره گفت: از زمان برودت هوا سوختگیری گاز سی ان جی متوقف شده و تعطیلی پمپ ویژه این نوع سوخت نیز موید این امر است.

اما در این جایگاه صفی طولانی از تاکسی ها برای دریافت سوخت گاز ال پی جی به چشم می خورد که نشان از بی تاثیری افت فشار دما بر استفاده از این نوع گاز داشت، به گفته مسئول این جایگاه، گاز ال پی جی با افت فشار مواجه نشده و همواره در دسترس بوده است البته صف طولانی تاکسی ها شکایت رانندگان را به همراه داشت.

برای مصاحبه با رانندگان تاکسی وارد ایستگاههای ویژه تاكسی میدان آرژانتین شدم؛ یکی از رانندگان تاکسی سمند با بیان این که خودروی وی دو گانه سوز است و بیشتر از گاز سی ان جی استفاده می کند در این باره گفت: از زمان افت فشاز گاز سی ان جی در جایگاههای سوخت مجبور شده است از سهمیه بنزین خود استفاده کند.

وی با اشاره به این که سهمیه بنزین تاكسی های دوگانه سوز روزانه 13 لیتر است افزود: به علت آن که کارت سوخت خودرواش از ابتدا دو گانه سوز صادر شده است فقط می تواند در روز یک مرتبه بنزین سهمیه ای دریافت کند و به اصطلاح نمی تواند سهمیه 400 لیتر در ماه خود را پیش خور کند.

این راننده تاکسی اضافه کرد: این مسئله موجب شده است تا روزانه6 تا هفت ساعت سرویس دهی کند.

همچنین یك راننده پیکان تاکسی نیز در این باره گفت: خودروی خود را بعد از خرید، دوگانه سوز كرده ام و در حال حاضر كارت سوخت من بنزین سوز است و می توانم سهمیه 400 لیتر بنزین را به اندازه دلخواه استفاده کنم.

با راننده خودروی دو گانه سوز دیگری که در حال سوار کردن مسافر بود گفتگو كردم؛ وی با بیان این که از بنزین 13 لیتر و گاز ال پی جی استفاده می کند گفت: مشکلی در تامین گاز ندارد و به هر اندازه ای که توان داشته باشد، مسافران را جابجا می کند.

برای پیگیری موضوع با مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران نیز مصاحبه کردم؛ تیموری با تائید این موضوع که تامین سوخت 13 هزار و 500 تاکسی دوگانه سوز با گاز سی ان جی با مشکل مواجه است، گفت: هم اکنون حدود 15 هزار تاکسی دو گانه سوز با سوخت ال پی جی در تهران فعالیت می کنند و مشکلی از نظر تامین سوخت ندارند.

این مسئله را با هاشمی رئیس ستاد تبصره 13 نیز در میان گذاشتم؛ وی با بیان این که بیشتر تاکسی ها از نظر تامین سوخت بنزین و یا گاز مشکلی ندارند، به بروز مشکل برای تاکسی های دو گانه سوز با گاز سی ان جی اشاره کرد و افزود: پیشنهادی از طرف ستاد تبصره 13 به هیئت نمایندگان ویژه رئیس جمهور داده شده است تا بر اساس آن در مراکزی که بیش از 48 ساعت قطعی گاز داشته اند و نتوانسته اند سوخت تاکسی ها را تامین کنند به تعداد روزهای تعطیلی به سهمیه بنزین این تاکسی ها اضافه شود.

نوشته شده توسط فریدون ساعت 07:01 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار خودروایران ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari