تبلیغات
انجمن مهندسین مکانیک خودرو تکاب - متروی تهران در وقت شهروندان صرفه‌جویی كرد
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
میخواهید عکس آموزش تعمیرات خودرو براتون بزارم


آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

شنبه 6 بهمن 1386
متروی تهران در وقت شهروندان صرفه‌جویی كرد
مدیرعامل متروی تهران گفت: 86 قطار متروی تهران كم‌تر از 86 خودروی شخصی آلودگی تولید می‌كنند، در حالی كه همین تعداد قطار شهری باعث صرفه‌جویی معادل 320 میلیارد تومان وقت شهروندان و 270 میلیارد تومان در مصرف سوخت شده است.

به گزارش کارنا، محسن هاشمی‌ همزمان با آخرین روز هفته هوای پاك اظهار كرد: حمل و نقل به عنوان یكی از شاخص‌های مهم توسعه به صورت معضلی غیرقابل اجتناب، هزینه‌های فراوانی را بر جا‌ می‌گذارد و اتلاف وقت، مصرف سوخت، تصادفات فوتی و جرحی و آلودگی هوا از مهم‌ترین خسارات و صدمات شبكه‌های حمل و نقل عمومی است.

‌وی افزود: مترو به عنوان پاك‌ترین، سالم‌ترین، سریع‌ترین، ایمن‌ترین و به طور كلی كارآمدترین شبكه حمل و نقل، نقش انكارناپذیری در حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی ناشی از معضل ترافیك دارد.

وی صرفه‌جویی 3 خط متروی تهران در سال 86 را 677 میلیارد تومان اعلام كرد و یادآور شد: از این میان هزینه صرفه‌جویی سالانه مترو در كاهش اتلاف وقت شهروندان 320 میلیارد تومان، كاهش مصرف سوخت 270 میلیارد تومان، كاهش آلودگی هوا 62 میلیارد تومان و كاهش تصادفات رانندگی 25 میلیارد تومان است.

رئیس هیئت مدیره متروی تهران با اشاره به این‌كه در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز خطوط راه‌آهن شهری تهران تا سال 1409 به 12 خط افزایش خواهد یافت، تصریح كرد: آثار مثبت اقتصادی تكمیل شبكه متروی تهران سالانه 2 هزار و 600 میلیارد تومان است.

هاشمی در پایان با اعلام این‌كه 86 قطار متروی تهران در مجموع كم‌تر از 86 وسیله نقلیه شخصی آلودگی تولید می‌‌كنند خاطرنشان كرد: در حال حاضر فاصله اعزامی قطار در ساعات شلوغ هر 4 دقیقه یك قطار است در حالی كه در صورت تأمین اعتبارات ریالی و ارزی به منظور افزایش قطارهای مترو كاهش این زمان به هر 2 دقیقه یك قطار قابل دستیابی است.

امكان انجام سفرهای درون شهری و ارتباط حومه با مركز تهران با سرعت مناسب، تردد دقیق و ایمن با فناوری بالا، كاهش آلوده كننده‌های زیست محیطی، ایجاد و گسترش فرهنگ نظم و انضباط با توجه به ارزش والای وقت در زندگی، ایجاد فضای اجتماعی آرام و آسوده، بهینه‌سازی حمل و نقل شهری، كاهش اتلاف وقت شهروندان و كاهش تصادفات رانندگی، از جمله مزیت‌های كیفی بكارگیری مترو اعلام شده است.

همچنین صرفه‌جویی در مصرف سوخت صرفه‌جویی در اتلاق وقت، صرفه‌جویی در هزینه درمان و نظافت ناشی از آلودگی هوا و صرفه‌جویی در هزینه مصرف لوازم یدكی و استهلاك خودرو، از دیگر مزایای كمی بهره‌برداری از مترو عنوان شده است.

نوشته شده توسط فریدون ساعت 07:01 ق.ظ موضوع مطلب :‌ اخبار خودروایران ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari